Konumunuz: Ana Sayfa » Webmaster » Google Bot Geçici Olarak Erişilemiyor Hatası Gerçek Çözümü 2015

Google Bot Geçici Olarak Erişilemiyor Hatası Gerçek Çözümü 2015

Merhaba değerli dostlar,

Sitelerimiz bazı kesintilerden dolayı “Google Bot Geçici Olarak Erişilemiyor Hatası” almaktadır.

Bunlara sebep olan şeyler neler ?

Bazen durup dururken böyle şeyler karşımıza çıkabiliyor, bunların sebepleri site saldırıları, sunucu sever uzun süreli kapalı olması olabilir. Sonra siteniz çalıştığı halde Google Bot sitenize erişemez Google Bot Gibi Getir seçeneği ile çağırsanız bile gelmez. Aşağıdaki robots.txt işlemini yapın. Google bot canlı bir varlık gibi istenmediği yere gelmiyor. Kopukluk olduğu zaman bunlar beni istemiyor diyor, küsüyor. Ta ki siz bir robots.txt dosyası oluşturup atana kadar o zaman inanıyor, siz onu istiyorsunuz ama bazı sebeplerden dolayı erişemediğine. Sonra barış sağlanıyor ama sizden tekrar dizine gönderme işlemini yapmanızı istiyor. Bu küçük bir ayrıntı.

ROBOTS.TXT dosyası Google bot tarafından bulunamıyorsa , içi boş bir robots.txt dosyası gönderin ve tekrar deneyin. ( sorun çözülecektir )

DNS Kayıtları , Plesk vb. panellerde DNS kayıtlarının düzgün yapılması gerekiyor. Plesk otomatik olarak normal şartlarda eğer düzgün ayarlanmadıysa ns1.domainadiniz.com gibi nameserver kayıtları içerebiliyor. Siz hosting firmanızın nameserver bilgilerini domain firmasına girdiğinizde sorun yok, bir de domain kontrol paneline düzgün girilmesi gerekiyor.

Özel NameServer kayıtları güncellenmesi , sizin name server bilgileriniz , size özel ise , örnek ns1.domain.com ns2.domain.com gibi o zaman girdiğiniz ip adresleri bazen nameserver içinde bozulabiliyor onu girip güncelleyebilirsiniz ( formalite başka ip gir, güncelle , sonra başka doğru ip gir güncelle )

Sorunlar ve çözümleri, ara bul onca vakit harca ve sonunda ufak bir hata icon smile Google Bot Geçici Olarak Erişilemiyor Hatası Gerçek Çözümü 2015Sayfamızdaki bilgilerden yararlandığınız düşünüyorsanız lütfen Google +1 butonuna tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Yazan Tarihi: Şub 17, 2015 | Yorum Yazın

Konu yakkında yorumunuz

Copyright © 2011 Ne2 World Site. All rights reserved.
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.